אל תפספסו בדרך: השלבים שכל עסק חייב לעבור, ובצורה חכמה

מנועי צמיחה הם נקודות שכל עסק פוגש על ציר הזמן שלו. לשמחתנו, יש כיום פתרונות מודרניים ודיגיטליים, שעוזרים לנו להתקדם משלב לשלב בצורה יעילה, כדי שנוכל להמשיך לפתח את המוצרים הייחודיים של העסק שלנו

בשיתוף חשבונית ירוקה
13/10/2021
איש עסקים עובד. ShutterStock
אלו השלבים בדרך להצלחה(צילום: ShutterStock)

כמו לכל דבר בחיים, גם לעסק יש שלבים שעליו לעבור בדרך. הוא נולד, גדל ומתפתח. בשפה מקצועית, קוראים לזה "מנועי צמיחה", נקודות מפתח על ציר הזמן, שאם העסק עובר דרכן בחוכמה, הוא מצליח להתקדם הלאה ולהמשיך להתרחב.

כיוון שמדובר בתהליך מורכב ומלא באתגרים, בעידן המודרני והדיגיטלי, יש לא מעט פתרונות ועזרים שניתן ומומלץ להשתמש בהם, כאלו שהופכים את המעבר בין מנועי הצמיחה השונים לפשוטים ונוחים יותר ומאפשרים לעסק להתחיל את המסע לעבר הנקודה הבאה. אולם מהם השלבים ואיך מתמודדים איתם? הנה ציר הזמן שאתם רוצים לעקוב אחריו.

עצמאים? היכנסו עכשיו לאתר חשבונית ירוקה>>

ההבנה שיש לי משהו ביד (או: אני טוב, ויכול לעשות את זה)

כמעט כל העסקים מתחילים כקטנים או בינוניים ונקודת המוצא שלהם היא פיתוח המוצר של העסק והייחודיות שלו. זה לא חייב להיות משהו שישנה את העולם מקצה לקצה, אבל כל עסק, לא משנה כמה עובדים יש בו, זקוק לאיזשהו סימן היכר משלו. מנוע הצמיחה הראשון הוא מציאת הייחוד הזה, משהו שיבדיל את העסק שלכם מהמתחרים. איך משיגים אותו? קודם כל, מבינים איזה שירות או מוצר אנחנו יכולים להציע ולייצר בצורה הטובה ביותר. ועוד משהו: בשלב זה אל תשכחו שאם אתם מתחילים למכור מוצר או שירות, עליכם להתנהל בצורה נכונה ומוקפדת מול הרשויות ולכן, זה גם הרגע להכניס לתמונה רואה חשבון מיומן.

ההחלטה שהגיע הזמן להיות עסק אמיתי (או: אני כבר לא פרילנס, אלא בעל עסק)

גם אחרי פיתוח המוצר או השירות, ישנם עצמאיים רבים שממשיכים להגדיר את עצמם כ"פרילנסרים", ולא כבעלי עסק. קו המחשבה הזה הוא משמעותי, כי ברגע שתבינו שיש לכם עסק משלכם, גם תתחילו לנהל אותו בהתאם - כמו בעל עסק אמיתי. ההגדרה הזו מביאה איתה שינוי בתפיסה העצמית שלכם ומעכשיו, אתם כבר לא רק "נותני שירות", אלא מתפעלים עסק, כולל מאזנים, דו"חות, פיתוח עסקי ועוד. בסופו של יום, ההבנה שיש לכם עסק לנהל היא זו שתניע אתכם להתחיל לחפש את הפתרונות האיכותיים, כדי שהעסק שלכם יתנהל בצורה נבונה ומוצלחת.

חשוב לשים לב למנועי הצמיחה(צילום: ShutterStock)

המעבר למקצועיות: ניהול ותכנון (או: איך מתמודדים עם כל הדו"חות והנתונים האלה?)

אחרי שהשלמתם את המעבר משלב התשוקה לשלב ה"תכלס", הגיע הזמן להתחיל לארגן טוב יותר את העסק שלכם ולתכנן קדימה. מה זה אומר? בין היתר, הגדלה וייצוב של תמהיל הלקוחות, פיקוח נכון על נושא ההכנסות מול ההוצאות ועוד. אתם רוצים להמשיך להתפתח, אבל חייבים לוודא שיש לכם מספיק כסף לכך ובשעה שכל המחשבות מתמקדות בקידום העסק, אתם עלולים לשכוח או לזנוח דברים חשובים. הפתרון: לרכז את הניהול והתכנון במקום אחד, כמו חשבונית ירוקה. דו"חות, מעקב תשלום מול לקוחות וספקים - הכל מרוכז במקום אחד, כזה שאפשר לתפעל בנוחות אפילו דרך אפליקציה בזמן אמת.

נקודת הזינוק של העסק (או: מתחילים לסלוק)

בנקודת הזמן הבאה, כשהעסק כבר מתייצב, מתחילים להגיע יותר ויותר לקוחות. אולי השמועה עליכם עוברת מפה לאוזן, אולי עשיתם עבודה טובה בפרסום, אבל השורה התחתונה ברורה: יותר תשלומים נכנסים והגיע הרגע להתחיל לקבל אשראי. זה חוסך זמן וכאבי ראש ובתכלס, הלקוחות פשוט יאהבו יותר לשלם לכם - בלי מזומן, בלי עודף, העברות בנקאיות או שלל דברים אחרים. בחשבונית ירוקה אפשר לשלוח ישירות ללקוח את הלינק לתשלום, מה שחשוב במיוחד בימים אלו, בהם לא תמיד אפשר לפגוש את הלקוחות פנים-אל-פנים. היתרון הגדול: בחשבונית ירוקה תוכלו להתחבר דרך אותה מערכת גם לתוספי סליקה שונים, שיתאימו לאופי העסק שלכם ולפלטפורמה דרכה אתם מקבלים אשראי, וגם לחברות הסליקה. כך למעשה אתם סוגרים בבת אחת את כל מעגל התשלום מהלקוחות שלכם, בצורה אוטומטית ובלי שום בירוקרטיה שמכבידה עליכם.

השדרוג ברשת (או: בואו, יש גם איקומרס עכשיו)

בזכות הסליקה תוכלו למכור אונליין גם בלי להקים לעצמכם אתר (עם לינק לתשלום, לדוגמה), אבל זה בהחלט מנוע הצמיחה הבא. הקמת אתר מכר, בעזרת אחת מבין מגוון הפלטפורמות הקיימות כיום בשוק, היא נקודת צמיחה משמעותית בחיי העסק שלכם. את הסליקה אפשר לחבר בקלות לאתר וגם להפיק חשבוניות אוטומטיות דרך חשבונית ירוקה. כל ניהול המכירות והפקת המסמכים והדו"חות הוא נושא שעצמאים לא בהכרח ערים אליו או מתכננים אותו במבט קדימה, בשל הצורך לנהל את ה"כאן ועכשיו". כלי ניהול ותכנון עסק מהווים חלק בלתי נפרד מהאפשרויות שחשבונית ירוקה מציעה לכם. אותם כלים עושים את עבודתם, בזמן שאתם מתמקדים בדבר החשוב ביותר: פיתוח ושדרוג המוצרים שלכם. אם אתם עוד לא בשלב של אפשרויות סליקה, תוכלו להתחבר ל-Paypal, למכור ולקבל תשלומים אונליין.

עצמאים? היכנסו עכשיו לאתר חשבונית ירוקה>>

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully